Dom Opieki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Karola Boromeusza

Aktualności oraz wydarzenia


Aktualne wydarzenia oraz imprezy związane z Domem Opieki "u Boromeuszek"

7

Wiosna „ach to ty”. Pierwsze promienie słońca sprawiają, że mieszkańcy Domu Opieki „u Boromeuszek” zaglądają do ogrodu, który znajduje się tuż obok. Pąki drzew rozkwitają, trawa zielenieje, kwiaty wabią zapachem... Świat jest piękny...

- Wszystko na świecie przemija. Psuje się, gnije, kwaśnieje... tylko wino wraz z upływem czasu traci na swojej cierpkości, wzbogaca bukiet i staje się coraz lepsze. To samo dzieje się z każdym człowiekiem, który zaprosi do swojego życia Jezusa... który pozwoli, by Jezus w jego życiu był każdego dnia, a nie tylko od święta. Jeśli pozwolimy na obecność Jezusa w naszym życiu, staniemy się niczym wino... każdego dnia lepsi... - mówił kapłan, podczas uroczystej Mszy św., w Międzynarodowy Dzień Chorego, a także we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, kierując swoje słowa do chorych, cierpiących, samotnych, starszych... i do osób, które każdego dnia otaczają opieką drugiego człowieka.

Nigdy nie wiadomo, gdzie czeka na nas prawdziwa przyjaźń. Panu Erykowi i Panu Tadeuszowi – przytrafiła się w jesieni życia. Poznali się w Domu Opieki „u Boromeuszek” w Cieszynie i od tej pory wspólnie spędzają czas. A... ponieważ Pan Eryk bardzo lubi malować i robi to pięknie, stara się by w jego rysunkach nie zabrakło również śladów przyjaźni. Dlatego też kolorowe prace opatrzone są dwoma imionami: Eryk i Tadeusz.święceniu wielkanocnych pokarmów.

Pora pomyśleć o śmierci - rozmowa z Siostrą Fabianą Izydorczyk, dyrektor Domu Opieki „u Boromeuszek” w Cieszynie

Śmierć... każdy dzień od dnia narodzin zbliża nas do niej. Dlaczego więc tak mało o niej rozmawiamy? Dlaczego mając tyle czasu przed sobą nie uczymy się dobrego umierania? Czy to nie śmierć uczy nas, jak żyć?

O śmierci rozmawiamy z Siostrą Fabianą Izydorczyk, dyrektor Domu Opieki „u Boromeuszek” w Cieszynie.

Nowy Dom Opieki "U Boromeuszek" czeka na mieszkańców.

Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek w Cieszynie od lat prowadzi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W lipcu 2014 roku Narodowy Fundusz Zdrowia znacznie zmniejszył kontrakt, skutkiem czego część pensjonariuszy została przeniesiona do innych placówek, a w jednej z części budynku utworzono nowy Dom Opieki.