Zakład Opiekuńczo – Leczniczy
Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Cieszynie

Aktualności oraz wydarzenia


Aktualne wydarzenia związane z Zakładem Opiekuńczo - Leczniczym

Nie da się w kilku zdaniach „opowiedzieć” atmosfery panującej podczas Festynu Rodzinnego, który każdego roku odbywa się na dziedzińcu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie. Tu trzeba być...

Śmiech, gwar, muzyka, zapach placków ziemniaczanych, smak domowej grochówki, aromat wypiekanych ciast… rozmowy, uśmiechy i wspólne bycie razem. Z rodziną i dla rodziny...

Serdecznie dziękujemy za czynne włączenie się do akcji zbiórki artykułów chemicznych na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie.

Cieszymy się, że są osoby, którym los naszych Podopoiecznych nie jest obojętny.

Święta Wielkiej Nocy to czas wyjątkowy. Z tej okazji mieszkańcy Domu Opieki „u Boromeuszek” własnoręcznie włączyli się w strojenie sal. Nożyczki, kolorowy, papier, klej... narzędzia poszły w ruch, czego efektem były pięknie wykonane stroiki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

- Wszystko na świecie przemija. Psuje się, gnije, kwaśnieje... tylko wino wraz z upływem czasu traci na swojej cierpkości, wzbogaca bukiet i staje się coraz lepsze. To samo dzieje się z każdym człowiekiem, który zaprosi do swojego życia Jezusa... który pozwoli, by Jezus w jego życiu był każdego dnia, a nie tylko od święta. Jeśli pozwolimy na obecność Jezusa w naszym życiu, staniemy się niczym wino... każdego dnia lepsi... - mówił kapłan, podczas uroczystej Mszy św., w Międzynarodowy Dzień Chorego, a także we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, kierując swoje słowa do chorych, cierpiących, samotnych, starszych... i do osób, które każdego dnia otaczają opieką drugiego człowieka.

Dom Opieki "U Boromeuszek" - moim okiem.

Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, ma jakiś sens. Dzisiaj wiem to na pewno. Jaki sens ukrył Pan Bóg w twojej chorobie, mamo? Myślę, że twoim cierpieniem uczy mnie... doceniać chwilę... tę w której mogę być najbliżej drugiego człowieka… bez pośpiechu... z miłością.

Dom Opieki „u Boromeuszek” w Cieszynie...

Miliony razy mijałam to miejsce, ani przez moment nie myśląc, że kiedyś może stać się częścią mojego życia. Dzisiaj nie widzę już murów. Mury opadły 1 grudnia, w dniu, gdy sala nr 9 stała się nowym domem mojej mamy i moją przystanią.Dom Opieki.

Mogą być cukrowe, z czekolady, z ciasta drożdżowego, z marcepanu ... Baranki wielkanocne (bo o nich mowa) zajmują na naszych stołach, uprzywilejowane miejsce. Różnorodność ich wykonania przyciąga wzrok, zwłaszcza, gdy wykonane są własnoręcznie… Takich właśnie, pięknie zdobionych, robionych z precyzją, ale przede wszystkim z ogromną radością - nie mogło zabraknąć w Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Cieszynie. Nie mogło zabraknąć z prostego powodu… bo wypiekanie wielkanocnych baranków, to już tradycja tego miejsca.

Kolorowa, własnoręcznie wykonana, inna niż wszystkie... Bożonarodzeniowa szopka cieszy oczy osób, które przemierzają dziedziniec Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza w Cieszynie. To dowód na to, że piękno można odkrywać wszędzie. A jego urok szczególnie zachwyca, gdy jest efektem pracy naszych rąk. Przyznajcie sami, ile uroku posiada w sobie ta stajenka.

W Wielką Sobotę mieszkańcy Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Cieszynie, oraz osoby, które każdego dnia troszczą się i opiekują chorymi, niepełnosprawnymi, samotnymi - spotkały się, by wspólnie uczestniczyć w święceniu wielkanocnych pokarmów.