Obraz tytułowy wpisu 'Jubileusz '
Opublikowano 24.05.2024, 12:42

ubileusze 50 i 60-lecia złożenia ślubów zakonnych obchodziły 18 czerwca 2016 Siostra Maria Katarzyna Włodarczyk i Siostra Maria Blanda Czogra ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Cieszynie.

Czas tak szybko biegnie... to już tyle lat...

Czas jubileuszu to zawsze chwila wielkiego dziękczynienia i uwielbienia oraz prośby o siły na następne lata. Jubileusz dane jest przeżywać Jubilatkom w szczególnym czasie – w Roku Miłosierdzia. Posługa Siostry Marii Blandy obchodzącej jubileusz 60-lecia i Siostry Marii Katarzyny, która obchodzi jubileusz 50-lecia w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza to - posługa miłosierdzia w wielu miejscach i wśród wielu ludzi.

Wszędzie pozostawiły po sobie trwały ślad swej obecności...

Życie Siostry Marii Blandy to posługa pomocy chorym, praca pielęgniarki, trwanie przy łóżku cierpiącego, który potrzebuje miłosiernej miłości. Życie siostry Marii Katarzyny to posługa ewangelicznej Marty.

- Jak paciorki różańca przesuwają się chwile konsekrowanego życia i posługiwania... każdy z nas odczuwa upływający czas. Odczuwa jego działanie i jego skutki. Łacińska sentencja mówi „Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi”... Ludzie robię co mogą by w wielu wymiarach swojego życia i na wielu płaszczyznach zatrzymać czas, lub aby go cofnąć, ale dobrze wiemy, że czasu nie da się zatrzymać... choć bywa i tak, że bardzo byśmy tego chcieli – mówił ojciec Ernest, sprawujący sobotnią Eucharystię w Kaplicy Świętej Rodziny.

Czas Sióstr – Jubilatek to ofiarna i radosna służba Panu Bogu i ludziom. To czas zachwycania się miłością Chrystusa, to czas... przypieczętowany bezgranicznym zaufaniem Bożej Opatrzności.

Sobotnia uroczystość była również okazją do modlitwy w intencji powołań do Zgromadzenia. Wokół ołtarza zgromadzili się licznie wierni, rodzina oraz przyjaciele. Uwieńczeniem uroczystości było odnowienie ślubów zakonnych przez Jubilatki. Po zakończonej Mszy Świętej przyszedł czas na życzenia, kwiaty, radość i łzy wzruszenia.

Inne wpisy

Festyn rodzinny u Boromeuszek

Festyn rodzinny

Czytaj
Siostra Aniela

Siostra Aniela

Czytaj
33 852 12 10 33 852 03 21 572 626 094 cieszyn.zol@boromeuszki.cieszyn.pl 98 1050 1083 1000 0001 0075 8135
ING Bank Śląski o/Cieszyn
©2024 \ Siostry Boromeuszki w Cieszynie
Projekt i wykonanie:
Agencja Interaktywna DiVision
0/2047
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na moją wiadomość.